درباره وبلاگ


پایگاه اطلاع رسانی هیأت رزمندگان اسلام استان چهارمحال و بختیاری به منظور اطلاع رسانی اخبار و فعالیت های مذهبی تشکیل شده است.
ایمیل هیأت: heiats_sh@iran.ir

نظر سنجی
کیفیت وبلاگ را چقدر ارزیابی می کنید؟
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :


امام جمعه شهرکرد گفت: باید صلح امام حسن علیه السلام برای همگان تشریح شود، چون برخی از مفهوم این صلح سوءاستفاده می‌کنند اما باید بدانیم صلح آن روز امام حسن (علیه السلام) به اقتضای زمان و دشمنی بود که در برابر امام قد علم کرده بود.
ادامه


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیأت رزمندگان اسلام استان چهارمحال و بختیاری؛ حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام  گلپایگانی در جمع شهرکرد با اشاره به اینکه دشمن در بسیاری از موارد، وقتی ایستادگی و مقاومت ملت ایران را دید به خود جرات پا پیش گذاشتن و جلو آمدن را نداد اظهار کرد: لبخند ما به دشمن راه برای پیشروی و افزایش مطالباتش باز کرد ولی براساس فرمایشات قرآن باید ملت‌های مسلمان در مقابل دشمن ایستادگی و مقاومت کنند.

وی به با اشاره به نزدیکی میلاد امام حسن مجتبی (علیه السلام) خاطرنشان کرد: باید صلح امام حسن برای همگان تشریح شود، چون برخی از مفهوم این صلح سوءاستفاده می‌کنند اما باید بدانیم صلح آن روز امام حسن (علیه السلام) به اقتضای زمان و دشمنی بود که در برابر امام قد علم کرده بود.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام با بیان اینکه در آن روزها صلح امام حسن ( علیه السلام) به اندازه‌ایی ارزشمند بود که می‌توان آن را هم‌تراز با قیام امام حسین (علیه السلام) ارزیابی کرد گفت: باید شرایط و دشمنی که در برابر اسلام می‌ایستد در هر زمانی سنجیده شود و این موضوع بسیار ضروری است.

امام جمعه شهرکرد ادامه داد: اینکه برخی معتقدند چون امام حسن (علیه السلام) صلح کرد باید در هر شرایط و زمانی صلح صورت بگیرد تفکر نادرستی است و دشمن باید بداند ملت ایران هرگز در مقابل دشمن لبخند نخواهد زد و کوتاه نخواهد آمد.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری برداشت‌های دنیاطلبانه از صلح امام حسن (علیه السلام) را نادرست و اشتباه خواند و یادآور شد: سخنان رهبر معظم انقلاب در دو سخنرانی اخیر ایشان بسیار روشنگرانه بود، ایشان انقلاب را یک تحول عظیم دانستند و بیان داشتند انقلاب تنها یک تحول سیاسی محض نبوده بلکه یک تحول فرهنگی بزرگ بوده که باید به این نکته بسیار توجه شود.

وی با تاکید بر اینکه ما با انقلاب فرهنگ‌مان را از وابستگی خارج کردیم و اسلام ناب را به جای اسلام متحجر هم به مسلمانان کشور و هم به مسلمانان خارج از کشور ارائه دادیم افزود: با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب به این موضوع پی می‌بریم که انقلاب ایران در مقابل نظام سلطه ایستاده و ایستادگی می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام در ادامه با بیان اینکه بی‌شک ایستادگی در برابر سلطه و سلطه‌گران با سنگ‌اندازی‌ها و کارشکنی‌هایی چون ترورهای دهه ۶۰، جنگ تحمیلی، تحریم‌ها و عملیات‌های تروریستی اخیر مواجه بوده و خواهد بود تاکید کرد: همه این کارشکنی‌ها همراه با جنگ روانی برای ایجاد ترس و وحشت در میان مردم همراه می‌شود اما هرگز در این زمینه موفق نبوده و نیستند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب یادآور شد: انقلاب برای حاکمیت فرهنگ برگرفته از دین، به جای فرهنگ وارداتی بیگانگان شکل گرفت و نباید به اسم آزادی مسائلی به جامعه تحمیل شود و مهم‌ترین اصلی که انقلاب برای آن شکل گرفت و برای بدست آوردن آن خون‌ها دادیم را به فراوشی بسپاریم.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: دشمن همواره به دنبال آن بوده و هست تا تقلید را به جای ابتکار، وابستگی را به جای استقلال و توقف را به جای پیشرفت به ملت ایران تحمیل کند اما باید آگاهانه جلو این دست موارد را بگیریم و اجازه ندهیم دشن در این راه به اهداف و خواسته‌هایش دست یابد.

حجت الاسلام والمسلمین نکونام بیان داشت: نباید اجازه دهیم دشمن وحدت را از ملت ایران بگیرد و با سوءاستفاده ما را به جان هم بیاندازد، ملت ایران همواره لبیک‌گوی رهبر انقلاب هستند و با وحدت خود را را بر دشمنان سد می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه همه معارف امام علی (علیه السلام ) را چراغ راه امروز مردم عنوان و بیان داشت: اکنون که در آستانه لیالی پرفضیلت قدر و ضربت خوردن و شهادت امام علی (علیه السلام) قرار داریم باید بیشتر به راه و منش ایشان توجه داشته باشیم و راه امام علی (علیه السلام) را در تمام سال برای خود برگزینیم.
طبقه بندی: هیأت رزمندگان اسلام استان، فرهنگی، مذهبی، اخبار،
[ 20 خرداد 96 ] [ 10:02 ب.ظ ] [ هیأت رزمندگان اسلام ]

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
امکانات وب

شهیدان مدافع حرم

ستارگان درخشان محور هاشم

ویدئو های هیأت

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت