درباره وبلاگ


پایگاه اطلاع رسانی هیأت رزمندگان اسلام استان چهارمحال و بختیاری به منظور اطلاع رسانی اخبار و فعالیت های مذهبی تشکیل شده است.
ایمیل هیأت: heiats_sh@iran.ir

نظر سنجی
کیفیت وبلاگ را چقدر ارزیابی می کنید؟
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین و مبارزه تمام عیار با رژیم صهیونیستی تا رهایی قدس شریف و آزادی تمامی سرزمین های اشغال شده از چنگال صهیونیست های کودک کش و خون آشام، یک تکلیف دینی و یک وظیفه انسانی برای هر فرد مسلمان و غیر مسلمان به حساب می آید.
ادامه دراین بیانیه آمده است: تعیین روز جهانی قدس از جمله ابتکارهای تاریخی حضرت امام خمینی (ره) است که با گذر زمان، ارزش های راهبردی آن بیش از پیش آشکار می شود.

اشغال سرزمین فلسطین از سوی صهیونیست ها با حمایت و پشتیبانی دولت های ظالم و ستمگر  غربی از یک سو، و وارد شدن ظلم ها و ستم ها با جنایت ها، کشتارها و ددمنشی ها نسبت به مردم مظلوم فلسطین از دیگر سو، جهان اسلام و تمامی آزادیخواهان را در برابر آزمونی بزرگ و تاریخی قرار داد.

از افتخارات بزرگ ملت ایران در عصر حاضر، آن است که با انقلاب اسلامی خویش، در کنار ملت مظلوم فلسطین قرار گرفت و رهایی قدس شریف را در ردیف آرمان های اسلامی و انسانی خود قرار داد. حضرت امام خمینی (ره) با درک درست از نقشه های شوم استعمارگران غربی، بر این باور بودند که رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی، همانند یک غده سرطانی در پیکر جهان اسلام نقشی فتنه انگیزانه، تخریب گرانه و آسیب رسان داشته؛ بر این اساس باید ریشه کن گردد.

جمله راهبردی و جهت دهنده آن عزیز سفر کرده مبنی بر اینکه، «اسرائیل باید از صفحه روزگار محو گردد» ، از پشتوانه آموزه های اسلامی و ارزش های انسانی برخوردار است. دفاع از مظلوم و ایستادگی در برابر ظالم، دارای ارزش ذاتی بوده و در تمامی مکتب ها و ادیان توحیدی، یک فضیلت به شمار می آید.

رفتارهای ظالمانه، ستمگرانه و جنایتکارانه صهیونیست ها در هفت دهه گذشته، از زمان اشغال سرزمین قدس شریف تا کنون، نشان می دهد آنان در رتبه اول ظلم و جنایت قرار داشته، بر این اساس مظلوم تر از ملت فلسطین در عصر حاضر نمی توان یافت.

بنابراین دفاع از حقوق ملت مظلوم فلسطین و مبارزه تمام عیار با رژیم صهیونیستی تا رهایی قدس شریف و آزادی تمامی سرزمین های اشغال شده از چنگال  صهیونیست های کودک کش و خون آشام، یک تکلیف دینی و یک وظیفه انسانی برای هر فرد مسلمان و غیر مسلمان به حساب می آید.

روز قدس، روز تعیین موقعیت و اعلان موضع نسبت به این تکلیف دینی و انسانی قلمداد می شود. فلسطین اکنون به مهم ترین شاخص برای تمایز دوست از دشمن، همراهی با مظلوم یا ظالم، قرار داشتن در جبهه حق یا باطل تبدیل شده است.

روز جمعه آخر ماه مبارک رمضان که از سوی حضرت امام خمینی (ره) به عنوان «روز قدس» اعلام شده، روزی است که تمامی حق طلبان، عدالتخواهان، آزادیخواهان، مظلوم پناهان و ظالم ستیزان، به صحنه می آیند و با شرکت در تظاهرات و راهپیمایی ها، از جنایتکاران صهیونیستی برائت می جویند و همراهی و پشتیبانی خود از ملت مظلوم فلسطین را به نمایش می گذازند.

اکنون در میان ملت ها، ملت ایران و در میان دولت ها، دولت جمهوری اسلامی، به عنوان پرچمدار دفاع از حقوق ملت مظلوم، مقاوم و آواره فلسطین در جهان شناخته شده و این افتخاری بس بزرگ برای ایرانیان پیرو مکتب اهل بیت علیهم السلام است. ایستادگی چهل ساله ملت ایران در کنار ملت فلسطین و کمک به جریان مقاومت، نشانه های رهایی قدس شریف را بیش از پیش آشکار ساخته است.

اگر تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، جریان سازش به یک تفکر غالب در دولت های عربی و گروه های فلسطینی تبدیل شده بود، با انقلاب اسلامی مسیر تاریخ عوض شد و اینک، جریان مقاومت ضد صهیونیستی در منطقه غرب آسیا، حرف اول را می زند.

صهیونیست هایی که روزی به دنبال تشکیل حکومت نیل تا فرات بودند، اینک نگران بقا و ادامه حیات ننگین و تداوم حکومت غاصبانه خود هستند. جمهوری اسلامی به رغم توطئه ها، فشارها، فتنه انگیزی ها و برپایی جنگ های نیابتی از سوی جبهه استکبار طی چهل سال گذشته، به قدرت برتر و اول در منطقه راهبردی غرب آسیا تبدیل شده است.

این قدرت تعیین کننده با هم افزایی ملت ها، گروه ها و جریان های فعال در محور مقاومت، فلسطینی ها را برای آزادی سرزمین فلسطین و رهایی قدس شریف از چنگال صهیونیست ها، بیش از پیش  مصمم و امیدوار ساخته است.

شرایط منطقه و روند تحولات، به گونه ای است که راهپیمایی روز جهانی قدس امسال، در بردارنده پیام های مهم برای دوستان و دشمنان خواهد بود. اکنون دلایل و عواملی اقتضاء می کند، بیش از پیش موضوع فلسطین مورد توجه قرار گیرد.

دلایلی از قبیل: نابودی خلافت گروهک تروریستی داعش در منطقه، فرصت بی نظیری را برای محور مقاومت پدید آورده تا تمامی ظرفیت های خود را متوجه آرمان فلسطین و رهایی قدس شریف نماید.

اساسا ایجاد گروه های تروریستی در منطقه، هدفی جز درگیر ساختن جهان اسلام از درون و ایجاد حاشیه امن برای صهیونیست ها نداشت.

اکنون که این نقشه شیطانی با عنایت الهی و مجاهدت ها و شهادت ها بر هم خورده، باید تمامی توان محور مقاومت پیروز در جنگ با تروریستها، متوجه حامی اصلی تروریست ها در منطقه، یعنی رژیم کودک کش صهیونیست گردد. روز قدس امسال، پشتوانه مهمی از افکار عمومی برای این اقدام راهبردی خواهد بود.

انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس، اقدامی در راستای نابودی هویت فلسطینیان در مسجدالاقصی است. آمریکایی ها و صهیونیست ها با این اقدام شیطانی، به دنبال القای این نکته هستند که موضوع فلسطین، موضوعی تمام شده است و مسجدالاقصی به عنوان نماد فلسطین به طور کامل در اختیار آنان است. حضور ملت ها و از جمله ملت ایران به صورت متراکم در راهپیمایی روز جهانی قدس، باطل السحر این توهم و نقشه شیطانی خواهد بود.

عادی سازی و آشکارسازی روابط میان برخی از دولت های عربی همانند آل سعود با رژیم صهیونیستی، دلیلی جز استیصال و انفعال آنان در برابر جبهه قدرتمند مقاومت ندارد. حماسه آفرینی ملت ها در روز جهانی قدس، در بردارنده این پیام خواهد بود که این نوع روابط، هیچ سود و منفعت راهبردی برای طرفین نداشته، نمی تواند مانعی برای رهایی قدس شریف و عاملی برای جلوگیری از فروپاشی آنان باشد.

«انتفاضه قدس» و «انتفاضه بازگشت» ، مبارزات ملت فلسطین را با حضور جوانانی پرشور و مصمم، وارد فصل تازه و امید آفرین نموده است. ایستادگی جوانان فلسطینی در برابر جنایات صهیونیست ها و نهراسیدن آنان از مرگ و استقبالشان از شهادت، مرگ صهیونیست های جنایت کار را رقم خواهد زد. روز جهانی قدس امسال، پشتوانه مهمی برای تداوم این ایستادگی خواهد بود.

بنابر آنچه گذشت و دلایل ذکر شده،  هیات رزمندگان اسلام شرکت در راهپیمایی روز قدس را، یک فریضه می داند و از همین روی با تمامی هیات های رزمندگان در سراسر کشور همگام با ملت مومن، انقلابی و ولایتمدار، در این حماسه حضور، شرکت خواهند کرد.

 
طبقه بندی: هیأت رزمندگان اسلام استان، هیأت رزمندگان اسلام شهرستان شهرکرد، فرهنگی، مذهبی، اخبار، کلیپ تصویری، برنامه ها،
[ 17 خرداد 97 ] [ 05:33 ب.ظ ] [ هیأت رزمندگان اسلام ]

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
امکانات وب

شهیدان مدافع حرم

ستارگان درخشان محور هاشم

ویدئو های هیأت

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت